Tasarım Laboratuvarımız, görsel iletişim tasarımı araçlarını kullanarak, internet’ten mobil cihaz uygulamalarına, televizyondan sinemaya kadar her türlü medya ortamında, mezun olduklarında günün iletişiminin tasarımını yapabilecek öğrencilerimizin becerilerini, pratiğe dökebilecekleri şekilde tasarlandı.

Görsel İletişim Tasarımı Stüdyosu başta olmak üzere, Ara Yüz Tasarımı, Etkileşim Tasarımı, Hareketli Grafik Tasarımı, Üç Boyutlu Dijital Tasarım, Mobil Uygulama Tasarımı, Servis Tasarımı, İnternet Sitesi Tasarımı, Veri Görselleştirmesi, Oyun ve Siber Oyun Tasarımı, Tipografi, Fotoğraf, İllüstrasyon, Animasyon, Video Prodüksiyon ve Post-Prodüksiyon gibi yaratıcı alanların tamamıyla üretim yapılan bölüm dersleri Tasarım Lab’inde işleniyor.

Ders dışı saatlerde de kullanıma açık olan bu mekan, kuramsal ve uygulamalı çalışmaları gerçekleştirme, problem çözme ve nihayetinde de bütünsel bir biçimde tasarım yapabilme becerisi kazandırıyor. Öğrencilerimiz dört yıl içinde üretecekleri tasarım çalışmalarını sürekli güncellenen ve yenilenen ekipman ile burada gerçekleştiriyor.

Tasarım Lab’de, aynı zamanda, sektörün öncüleri tarafından öğrencilerimize yönelik atölye çalışmaları düzenleniyor. Laboratuvarımızda, bölüm derslerinin gereği başlıca Adobe CC olmak üzere, tasarım ve animasyon programlarını çalıştıran Apple bilgisayarlar, çizim ve tasarım yapmak için tabletler, yazıcı, tarayıcı, ses sistemi ve projeksiyon bulunuyor.