A Awards’dan Beş Ödülle Dönen Mezun Sevilmez mi?

reklamcılık

Mezuniyetlerinin üstüne bir iki yıl geçmeden  bir de ödül üstüne ödül alıyorlar ki mest oluyoruz. 2014 mezunu Cem Dandul bu öğrencilerimizden biri.

Carat-Posterscope Medya ajansında Medya Planlama  Sorumlusu olan Cem, ekibiyle birlikte AçıkHava Reklacılık  Vakfı'nın düzenlediği A Awards’da tam beş ödül kazandı. Master  Card için yaptıkları çalışmayla "En iyi finans/sigorta Reklamı  Ödülü" ve Adidas için yaptıkları işle "En iyi açıkhava reklamı ödülü" dahil toplam beş ödülle geceyi sonlandırdı.

Detaylar İçin: http://khastayiz.com/haberler

İki Mezun Üç Kırmızı

İki Mezun Üç Kırmızı

2012 mezunumuz Semih Türkmen, en yaratıcı 30 yaş altı 30 reklamcıdan biri. Cannes’da bir ödül almıştı. Basında En İyiler Kırmızı Ödüllerinde Nescafe için yaptığı ilanla "Basında Hızlı Tüketim Ürünü" kategorisinde Kırmızı kazandı.


Bir diğer 2012 mezunumuz Eray Çangır ise, daha önce kazandığı Kristal Elmalarıyla haber olmuştu.  Bu yıl ise Clubsporium için yaptığı ilanla hem "En İyi ilüstrasyon" kategorisinde hem Kırmızı, hem de Kıpkırmızı ödüllerini kazandı.


Mezun olurken her yıl en az bir ödül sözü veren gençlerimizi kutluyor, başarılarını diliyoruz.

Detaylar İçin: http://khastayiz.com/haberler/iki-mezun-uc-kirmizi/

MEZUN OLMADAN İLK MAAŞLARINI ALDILAR!

MEZUN OLMADAN İLK MAAŞLARINI ALDILAR!

4.sınıfı sektöre giriş için değerlendiren 27 son sınıf öğrencimizden yaptıkları stajı kadrolu işe dönüştüren ya da kazandıkları yarışmalar ve yaratıcı portfolyoları sayesinde direkt işe girenlerin sayısı 13. Hepsini tebrik ediyoruz.

Detaylar İçin: khastayiz.com

AÇIKHAVA MECRASINDA MARKA OLDUK

AÇIKHAVA MECRASINDA MARKA OLDUK

Açık Hava Reklamcılar Vakfı’nın düzenlediği A Awards yarışmasının Junior Kategorisinde her sene olduğu gibi bu sene de Kadir Has rüzgarı estirdik. 1.lik ve 2.lik ödüllerini kazandık.

Detaylar İçin: khastayiz.com

Bu sene katıldığımız hiçbir yarışmayı pas geçmedik: BRANDMARKER Reklam Kategorisi Birincisi Olduk.

Brand Marker

Boğaziçi Üniversitesi İşletme ve Ekonomi Kulübü tarafından düzenlenen Üniversiteler Arası Pazarlama ve Reklamcılık Yarışması BRANDMARKER bu sene Volkswagen’ın sponsorluğundan iki aşamalı olarak gerçekleşti.

Bir markanın pazarlama sürecini bütünüyle ele alarak ihtiyacı olan pazarlama ve reklam fikrini bulmayı hedefleyen yarışmanın ilk aşamasında  8 Pazarlama ve 8 Reklamcılık ekibi yaptıkları sunumlarla rakiplerinin ardından sıyrılarak ikinci aşamaya geçmeyi hak kazandı.

Bu aşamada Bahçeşehir Üniversitesi’nden bir pazarlama ekibiyle eşleşen atölye öğrencilerimiz Andaç AlpEce Ünal ve Gökşin Doğa Egesoy birlikte bütünleşik bir kampanya hazırlamak için dört günlük kampa girdiler. Dijital platformlara özel buldukları yaratıcı çözümleri marka stratejine uygun bir sunuma dönüştüren gençlerimiz sonunda Reklam Kategorisinde en iyi yaratıcı kampanyanın sahibi oldular ve atölyeye birincilik getirdiler.

Türkiye’nin en saygın ve yaratıcı ajanslarından Medina&Turgul’da staj hakkı yanısıra Kristal Elma bileti ve 500 liralık Trendyol hediye çeki kazanan gençlerimizi kutluyor, zorlu maratonda ipi göğüsleyen takım oldukları için onlarla gurur duyuyoruz.

Genç Kırmızı'da da Finaldeyiz!

Genç Kırmızı

Genç Kırmızı'da 260 iddialı ve güzel işten finale kalan iki grubumuzu tebrik ederiz. Andac R. Alp, Gökşin Doğa Egesoy, Sena Yeniçeri, Ece Ünal

Reklamcılık 2. Sınıf Öğrencimiz Ceren Tinin Yılmaz hayal etti, 3’cü oldu!

Sosyal Sorumluluk

Türkiyenin en büyük dokuz bankasının 1995 yılında kurduğu KKB (Kredi Kayıt Bürosu)’nin her yıl düzenlediği, gençlerin sosyal sorumluluk konusunda bilinçlenmeleri amacıyla Türkiye ve yurtdışında eğitim yapan tüm üniversitelerin ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimini alan öğrencilerinin katılımına açık olan “Hayal Edin Gerçekleştirelim” sosyal sorumluluk projesine bu yıl tam 2080 proje başvurdu.
Reklamcılık 2. Sınıf öğrencisi Ceren Tinin Yılmaz “Toplumsal” kategorisinde katıldığı “UMUT KÖYÜ” projesiyle 3.lük ve 2000tl para ödülü kazandı. Kendisini tebrik ediyoruz.

Sertifikalı Mobil Reklamcılık ve Mobil Uygulama Atölyesi

Sertifikalı Mobil Reklamcılık ve Mobil Uygulama Atölyesi

Mobil reklam sektör lideri mobilike/Opera Mediaworks’ın müşteri yöneticisi Emre Coşkun’dan mobil reklamcılık platformu Adworld’ün Müşteri Yöneticisi Burak Vardal’a, Yaratıcı Hizmetler ve Pazarlama Uzmanı Leyla Hazal Çetin’e kadar çok değerli konuşmacıların katkı sağlayacağı atölyenin sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

Geceden Dört Kategoride Üç Ödülle Döndük

Geceden Dört Kategoride Üç Ödülle Döndük

Üniversitelerin İletişim Fakülteleri arasında haklı bir şöhrete sahip olan Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'nın 28.si Kadir Has Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Her yıl katlanarak artan başvuru sayısı yüzünden değerlendirmelerin aylarca sürdüğü yarışmada

Öğrencilerin Reklam kategorisinde toplam dört dalda yarıştığı bu yıl, Reklamcılık Bölümümüz öğrencilerinden Sena Yeniçeri Reklam Filmi dalında birinci, Can Akalın ve Yağız Kıraç ikinci, Erkan Batukise İnternet Reklamı dalında üçüncü oldu. bu sene 37 üniversite 21 kategoride 800'e yakın işle yarıştı.

Her sene daha çok ödülle döndüğümüz bu yarışmaya öğrencilerin gelecek sene daha çok ilgi göstereceğini şimdiden söyleyebiliriz.

Detaylar İçin : http://khastayiz.com/haberler/geceden-dort-kategoride-uc-odulle-donduk/

Çaylaklar Kampı’na seçilen 45 çok özel ve yetenekli gençten 6’sı Kadir Has Reklamcılık’tan

Çaylaklar Kampı’na seçilen 45 çok özel ve yetenekli gençten 6’sı Kadir Has Reklamcılık’tan

Her yıl Reklamcılar Derneği tarafından düzenlenen ve bu yıl Google İçerik’in sponsorluğunda 21 Şubat- 2 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan Çaylaklar Kampı’nın amacı yaratıcı gençlere ulaşmak, pazarlama – iletişim sektörüne kazandırmak.

Djital dönüşümde tüketici iç görüleri, yenilikçi pazarlama teknikleri,  yeni iş fırsatları üzerine onlarca sektör uzmanının konuşmacı olarak katılacağı bu kampa öyle herkes katılamıyor.

Üniversitelerin ilgili bölümlerinde 3. veya 4. Sınıf öğrencileri arasında 3 üstü ortalama tutturan, yaratıcı, zengin bir portfolyoya sahip olan, dijital, marka, reklam, medya alanlarına ilgi duyan aday öğrenciler arasından sıkı bir elemeden geçen 45 öğrencinin katılacağı bu kampın kazananlar listesinde tam 6 Kadir Has Reklamcılık öğrencisi var: Can AkalınSena YeniçeriYağız KıraçDila AtçıSinem Zor ve Ezgi Aslan.

Hepsini tebrik ediyoruz. Kamp sonrası deneyimlerini arkadaşlarıyla paylaşacakları bir öğrenci paneli sözü alarak kendilerini kampa uğurluyoruz.

Roma Fatihleri: Gittiler, Gördüler, Anlattılar

Roma Fatihleri: Gittiler, Gördüler, Anlattılar

 

Medya Planlama ve Satın Almaya Giriş Semineri KHAS'ta!

Medya Planlama ve Satın Almaya Giriş Semineri KHAS'ta!

Dijital teknolojiler sayesinde içeriklere reklam arası olmadan ulaşabilen, marka mesajlarından kaçabilen hedef kitleye ulaşmak, dokunmak, iletişime geçmek, marka deneyimi yaşamasını sağlamak her zamankinden çok daha zor.

Ogilvy ve JWT gibi global network ajanslarının Medya Planlama departmanlarında görev aldıktan sonra Carat Medya ve Starcom MediaVest Group’da üst düzey Medya Planlama Yöneticiliği yapan Aylin Eker Aldinç’in  pazarlama hedeflerinin nasıl medya hedeflerine dönüştürülebileceğinden, operasyonel süreçlere, Türkiye’nin önemli medya planlama ajanslarının işleyiş mantığından İK politikalarına kadar birçok konuda eğitim vereceği Medya Planlama ve Satın Almaya Giriş Semineri 13 Nisan Perşembe günü REKLAMCILIK BÖLÜMÜ’nün organizasyonuyla Kadir Has’ta.

 

Seminer sununda sertifika verilecektir!

Yakarız, Roma’yı da yakarız!

Move on

“Move on!” dediler, harekete geçirdiler! Ne kadar hareket, o kadar festival dediler ve Roma’da ki Euro Best Reklamcılık Festivali’ne gitmeye hak kazandılar. Vodafone Freezone’ un sponsor olduğu, Boğaziçi Üniversitesi’nin düzenlediği Adventure Reklamcılık Yarışması’nda Can akalın, Buğra Yağız Kıraç,Merve Turunç ve Ece Ünal hayallerindeki festivali 30 saniye içinde anlatarak 2. oldular. Genç reklamcı adaylarımızı gönülden kutluyor ve başarılarının devamını diliyoruz.

ELMALARIN YONGASI: Bir Kristal Elma Eleştirisi

Elmaların Yongası

Reklamcılık Bölümü olarak 16 Kasım Çarşamba saat 14.00 Galata Salonu'nda yeni nesil reklamcılık üzerine tartışıyoruz. Türkiye’nin en saygın ve prestijli Reklamcılık Festivali, Kristal Elma’ya altmıştan fazla öğrencimiz, sekiz hocamızla en büyük katılımı bu yıl gerçekleştirdik. Öğrencilerimiz, izledikleri oturum ve panellerden önemli notları anında sosyal medya hesaplarımızdan paylaştılar. Üç günlük festivalden unutulmaz anları videolaştırdılar. Sektörün yerli ve yabancı önemli isimlerinden çok önemli tespitler dinlediler. Festival bittiğinde akıllarında bir sürü soru Kristal Elma kritiği yapmak istediler. Bölüm olarak hemen bir panel organize ettik: Elmaların Yongası. Festivalde konuk konuşmacı, jüri üyesi ve sıkı festival takipçisi olan iki büyük reklamcıyı davet ettik: Bu sene en çok ödül alan ikinci ajans Tribal Worldwide’ın Ajans Başkanı ve Kreatif Direktörü ve bölüm hocamız Arda Erdik, ve internet fenomeni, prodüktör, yönetmen, oyuncu, bölüm hocamız Can Yücel Metin. 16 Kasım 2016, Galata Salonu’nda 14:00’da başlayacak panel için öğrencilerimiz sıradan afişler yapmak yerine yaratıcı prop’lar üretti. Katılımcılara vermek üzere Elmaların Yongası’na özel ödüller tasarladı. Katılımcılara sorulmak üzere yüze yakın soru hazırladı. Panelin sonunda, panelde üretilen bütün içerik Reklamcılıkla ilgilen herkesin kullanabileceği bir formatta öğrenciler tarafından tasarlanıp üretilip arşivlenecek.

Kristal Elma sonrası Epica, şimdi sırada ne var?

Kristal Elma

Epica’da Silver ödül kazanan mezun öğrencimiz Semih Türkmen’i gururla takip ediyoruz. Öğrenciyken “Bu gencin ismini ileride çok duyacağız.” dediğimiz ve daha mezun olmadan Genç Kırmızı’da birinci olan Semih Türkmen, çok kısa bir staj deneyiminin hemen ardından Publicis Yorum Ajans’ta Junior Reklam Yazarı olarak kariyerine başladı. Üç yıllık yazarlığı boyunca bir çok önemli kampanyaya can verdi. En son Nescafe için yaptığı “Stay Awake” kampanyasıyla hem Kristal Elma da hem de Epica da ödül aldı. Şu anda JWT’da Senior Reklam Yazarı olarak çalışmaya devam eden Semih Türkmen sık sık okulumuzu ziyaret ederek sektörle okul arasında köprü kuran diğer mezunlarımız gibi bizi gururlandırıyor.

Kristal Elma 2016’ya Facebook damgasını vurdu!

Kristal Elma

5-7 Ekim 2016 tarihinde gerçekleşen, Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık’dan 60 öğrencinin ve hocaların soluksuz takip ettiği Kristal Elma Festivali’nde Facebook başta olmak üzere her oturumda dijital platformlar konuşuldu

Festivalin diğer odağı Y kuşağıydı. Gençlerin teknolojiyle ilişkisinin her geçen gün daha da arttacağı bir geleceğin haberi verildi. Öğrencilerimizin her biri girdikleri her oturumun içeriğini bölüm twitter hesabımız olan “Hasparagas”da anında paylaştı. Festival alanı gençlere deneyim yaşatmak için birbirleriyle yarışan markalarla doluydu. 3 günlük festivalden aklımızda kalanları belgelemek üzere çalışmalara başladık bile. Çok yakın zamanda bir süprizle buluşmak üzere.

KHAS Reklamcılık Bölümü Yönetimi Uygulama Hocalarımızı Ajanslarında Ziyaret Ediyor

Reklamcılık

Bölüm yöneticilerimiz bugün İdil Akoğlu Ergülen Hocamızı ajansı Happy People Project’te ziyaret ederek bölümüze katkılarından dolayı teşekkür etti.

Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Asker Kartarı, hocalarımız Yard. Doç. Dr. Ayşe Binay Kurultay ve Öğr. Gör. Serpil Özdemir bölümümüzün uygulama hocalarından Öğretim Görevlisi İdil Akoğlu Ergülen’i Karaköy’deki tarihi Posta Han’ı restore ederek yerleşen ajansında ziyaret ettiler. Hocamızın yaratıcı yönetmenlik yaptığı Happy People Project adlı reklam ajansının başkanı Yaşar Akbaş’ın da katıldığı görüşmede reklamcılık sektöründeki yeni eğilimler ve bölümümüzde verilen reklam eğitimi üzerine görüş alışverişinde bulunuldu.

Ziyaret, KHAS Reklam Atölyesi’nin sektörle daha da yakınlaşacağı projelerin gelişmesi için yeni ufuklar açacağa benziyor.

Öğrencimiz Doğan Ertekin avcılığın detaylarını TRT Belgesel' e anlattı.

Öğrencimiz Doğan Ertekin avcılığın detaylarını TRT Belgesel' e anlattı.

Trt Belgesel kanalının " Sanatçıyım Ben " adlı programında konuğumuz Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık dördüncü sınıf öğrencisi Doğan Ertekin. Okul döneminde aldığı ödüllerle dikkat çeken reklamcı adayımız, bize yaşadığı bu süreci ve disiplini anlatıyor " diyen sunucunun sesine kulak kabartıyoruz.

Öğrencimiz Doğan Ertekin, TRT belgesel kanalından gelen yetkililere üniversite hayatındaki başarısının sırlarını açıkladı. Süreci kendisinin haricinde ailesinden, hocalarından ve arkadaşlarından dinleyen yapımcılar, meraklısına çok ilginç ve keyifli bir hikaye anlattı. Umarız gelecek nesiller için de kılavuz niteliğinde olacak olan bu belgeselin baş kahramanı sevgili öğrencimiz Doğan Ertekin sektörde aldığı ödüllerle bizi daha çok gururlandırır.

Mezun olmuş gidiyorsunuz, bize veda ediyorsunuz.

Yarışmalar, sınavlar, ödül törenleri birincilikler derken 4 sene nasıl geçti anlamadık. Çok güldük, çok eğlendik ama bazen moraller de bozuldu. "Olsun!" Dedik, devam ettik yolumuza...

1

Ne dersek diyelim, nasıl olursa olsun, hiç vazgeçmedik ve yılmadık. En güzeli de, unutulmaz anılar ve dostluklarlar biriktirdik. Şimdi harika bir mezuniyetten sonra gidiyoruz, ama veda etmiyoruz! Yeni bir hayata, tüm biriktirdiğimiz anıların desteğiyle başlıyoruz. Kadir Has Üniversitesi 2017 yılı öğrencileri; 3,2,1 ... Mezunsun!!!
Mezun öğrencilerimizin işlerini görmek için: http://khastayiz.com/bitirme-projeleri

Bir Gün Stajlar Biter, Hatıralar Kalır…

Modern çağın vebası, kendini başkalarından ayrıştırma çabası. Özellikle yaratıcılığın her şey olduğu Reklamcılık işinde. Reklam Ajanslarının yaratıcı departmanlarında staj aşkıyla yanan öğrencilerin işi bu yüzden çok zor. Onlardan biri Nida Filiz, farkını göstermek için sıradan bir CV göndermenin yetmeyeceğini biliyordu.

2

En yakın arkadaşını da yanına alıp en favori ajanslarına kendisiyle ilgili gizemli bir kehanet mektubu yazan Nida, gece olup da kreatiflerin uyku vakti gelince bu mektupları ajans kapılarının altından attı. Dikkatleri üzerine çekmişti. Ertesi gün hikaye tadında yazdığı CV’sini aynı kapıların altına bıraktı. Sırada beklemek kalmıştı. BÜRO kurucu ortağı İlker Zaharya tarafından görüşmeye çağırıldı. ‘Stajyer yerimiz yok ama seninle tanışmak istedik.’ denilerek başlayan görüşme, sektör hakkında akıcı bir sohbete dönüşüp bir de portfolyo ortaya dökülünce işler değişti. “Bi tanışalım” görüşmesi “Staja ne zaman başlarsın?” cümlesiyle noktalandı. Nida, yaz stajı boyunca, BÜRO’da portfolyosuna gurur duyacağı güzel işler ekleyerek geçirdi. Yalnız şunu eklemek istiyoruz, öğrencimizin dediğine göre staja alınma sebebi yazdığı mektup değil, fark edilme adına gösterdiği cesaret ve görüşmedeki özgüvenli tavrıymış. Mektupta yazanlar kreatif direktörü tarafından hayli eleştirilmiş. Yanlış referans olmaması adına bunu da söyleyelim dedik.

En Yaratıcı, En Elmalı, En Havalı Reklam Yazarlığı Hocası Kategorisinde Kristal Elma: Arda Erdik’e!

3

Türkiye’nin en başarılı ve ödüllü kreatif direktörlerinden Arda Erdik’in okulumuzda Metin Yazarlığı dersi verdiğini önceden belirtmiştik, havasını da atmıştık. Ama yetmiyor. Biz tam ‘’Tamam, sakinleştik.’’ derken Arda Hoca tekrar şaha kalkıyor. Bu sene de Kristal Elma’da en çok ödül alan ajanslardan olmayı başaran Tribal Worldwide Kreatif Direktörü ve Ajans Başkanı Arda Hocamız, bizi kendine hayran bırakmayı da başardı. Arda Hoca ve ajansı 9 ayrı markaya hazırladıkları 10 ayrı kampanyayla ödüllerden ödül beğenirken, biz de ödül alan işleri beğenmekle meşguldük.

Gökten Kristal Elma Yağdı, 33’ünü Bizimkiler Kaptı!

Hocasıyla, mezunuyla ve öğrencisiyle Kristal Elma Ödülleri'ne yaratıcı imzamızı attık.

4

Her yıl olduğu gibi bu yıl da Kristal Elma'da en çok adından söz ettiren Reklamcılık Bölümü bizdik. Tribal Worlwide'ın Ajans Başkanı ve Kreatif Direktörü aynı zamanda bölüm hocamız Arda Erdik'in ajansı 4 Kristal Elma, 9 Gümüş Elma ve 13 Bronz Elma'yla ödül töreninden ayrıldı. Daha henüz ikinci sınıf öğrencisiyken A Awards'da 1.'lik ödülüne layık görülen ve Concept Ajans'da çok başarılı bir staj dönemi geçiren Kaan Güler adlı öğrencimiz işiyle hem Kristal Elma hem de Gümüş Elma kazandı. Aynı işle Golden Drum'da şansını deneyecek olan Kaan'dan yakında güzel haberler alabiliriz. Geçen sene mezunlarımızdan Lokal Ajans'da dijital reklam yazarlığı yapan Can Özaydınlı ilk Kristal Elmasını ve ilk Bronz Elmasını kucakladı. Son olarak geçen sene staj yaptıkları Tribal'da yaratıcı fikirleri sayesinde geceden 1 Gümüş Elma ve 2 Bronz Elma'yla dönen iki öğrencimiz Can Akalın ve Senem Dalkılıç oldu. Hepsini candan tebrik ediyor, başarılarıyla gurur duyuyoruz.

Atölyenin Yeni Concept'i

Geçtiğimiz günlerde Reklamcılık bölümü olarak atölyede Concept ajansı konuk ettik, sektör – akademi iş birliği olasılıklarını konuştuk.

5

Bakalım işin sonu nereye varacak?
Çok yakında.

HİÇBİR YARIŞMAYI BOŞ GEÇMİYORUZ!

Khaslının düsturu bellidir, seneyi bir ödülle kapatmaz, tüm ödül törenlerini yoklar. Ekim’de Kristal Elma’da açılışı yapan Khaslılar, Kasım’da yollarına Felis’le devam ettiler. 14 Felis ve 20 Başarı Ödülü kazandılar.

6

Mezunlarımızdan Can Akalın ve Nazlı Senem Dalgıç, Ülker Hanımeller’e yaptıkları kampanyayla biri Genel, biri Dijitalle Sınırlı Entegre Kampanya Kategorisinde olmak üzere 2 Felis kazandılar. 3. sınıf öğrencimiz Kaan Güler, imza attığı Snaphack kampanyasıyla Ufuk Açan Dijital Fikirler kategorisinde Felis; Sosyal Medya Kampanyası, Mobil Mecralara Özel Yaratıcı İçerik, Mobil Teknolojinin Yaratıcı Kullanımı, Finansal Hizmetler ve Ürün Yerleştirme kategorilerinde de birer başarı ödülü aldı.
Yine elmasever mezunlarımızdan Can Özaydınlı, En iyi TV / Sinema Reklamı ve En İyi Lansman dalında Felis’i götürürken, Dijital Reklam Filmi ve Görsel Hikaye Anlatımı dallarında birer başarı ödülü kazandı. Reklam Yazarlığı hocamız ve aynı zamanda Tribal Worldwide İstanbul Ajans Başkanı ve Kreatif Direktörü Arda Erdik, eğer buraya kategori kategori yazarsak yazıyı haber formatından makale formatına geçirecek 9’u Felis 13’ü Başarı olmak üzere toplamda tam 22 ödülle Felis’ten ayrıldı.
Hepsini tebrik ediyoruz ve hemen gözümüzü Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması’na çeviriyoruz. Bakalım oradan bize ödül çıkacak mı?
Çok yakında.

REKLAM 3.0: Reklamın geleceği, reklam sektörünün geleceği.

Reklamın en büyük isimleri uzun süredir kan kaybeden Reklamcılık Sektörü'nü masaya yatırmak, gelecekte daha büyük kayıplar yaşamamak için 1 Aralık’da Kadir Has’da bir araya geldiler.

Reklamcılar Derneği’nin sektör üzerindeki etkisini ve gücünü tartışan dernek üyeleri aynı zamanda dijital devrimden sonra değişen-dönüşen Reklamcılık işi için yeni terimler, kavramlar, uygulamalar üzerine küçük atölye çalışmaları ve beyin fırtınası yaptılar. Tam günlük bir çalıştay olan bu verimli toplantıya üyeler neredeyse tam katılım gösterdiler. İşte liste: Nil Bagcioglu, Volkan Ikiler, Demet İkiler, Melda Barkın, Banun Erkıran Citak, Burcu Kayimtu, Ela Gökkan Savcı, Inanc Dedebas, İrem Öğüdücü, Pemra Ataç Açıktan, Ömür Kula, Emel Göker, Burçak Günsev, Burak Gözalan, Lize Karaboğa, Erol Batislam, Ayça Sebat, Toygun Yılmazer, Yeşim İpek, Goncafem Başçelik, Aslıhan Anarat, Roda Sezer, Şerife Kırımlı, Faruk Kaptan, Ayşegül Molu, İrem Tanrıverdi, Çiçek Kayoğlu, Nilüfer Ergürler, Melisa Okçu, Arzu Ünal, Arda Erdik, Emine Ayaksız Özsoyeri, Uğur Çakır

Bu Dönem Nasıl Geçti?

Kadir Has Reklamcılık Bölümü olarak Kristal Elma, Perakende Günleri, MMA ve Marka 2017'de topluca boy göstererek etkinliklerle dolu bir dönem geçirdik.

Bu etkinliklerin bazılarında yalnızca izleyici değildik, ödül sahibi olarak sahnede boy gösterdik, mezunlarımızla da gururlandık. Reklamcılığın en önemli isimleri sektörün değerlendirmesini okulumuzda yaptı, Sezgin Yılmaz influencer marketing'in inceliklerini okulumuzda anlattı, kısacası bu dönem de reklamcılığın kalbi okulumuzda attı.
Dönemin son haftalarında ise Aydın Doğan Genç İletişimciler yarışmasından Finalist olduğumuzu öğrendik ve ödül törenine odaklandık. Sömestrde beyinlerimizi dinlendirip, yaratıcılığımızı perçinleyerek; ikinci döneme New Blood, A Awards, Genç Kırmızı ve Aydın Doğan ile hızlı bir giriş yapacağız. 2018’i sabırsızlıkla bekliyoruz!

''Olağandışı Karşılaşmalar: İki Kalp Üç Kitap'' söyleşisi Şalom Dergi'de!

7

Değerli hocamız Prof. Dr. Asker Kartarı ve Ece Güneş Saadetyan'ın evliliklerde din ve mezhep farklılıklarını inceleyen ''İstanbul'da Karma Evlilikler'' adlı belgeseli, Şalom Dergi'nin de rotasına girdi.
Asker Hoca'mız ve asistanı Ece Güneş Saadetyan'ın konuk olduğu ''Olağandışı Karşılaşmalar: İki Kalp Üç Kitap'' söyleşisi Şalom Dergi 75. sayıda.

AYDIN DOĞAN'IN ÖDÜLLÜ GENÇ İLETİŞİMCİLERİ LİSTESİNDE İKİ KADİR HAS'LI: Nida ve Natali

Genç Kırmızı Basın Ödülleri Yarışması'na işleri yeni teslim etmiş, soluklanmadan A Awards Junior'a yoğunlaşmışken, Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışması'ndan iki ödül kazandığımız haberi geldi. Bizi daha da hırslandırdı, motive etti.

8

Bu sene 29.su yapılan Aydın Doğan Genç İletişimciler Yarışmasında öğrencimiz Nida Filiz, TV senaryo dalında birincilik alırken, eli kulağında mezunumuz Natali Nurnur, İnternet Reklamı kategorisinde ikincilik ödülünü okulumuza getirdi. Atölyenin parlak öğrencilerini tebrik ediyoruz.
Son olarak, Aydın Doğan'da reklamcılıkla ilgili sadece dört kategoride yarışma yapılmasına rağmen, Kadir Has Reklamcılık olarak her sene mutlaka sahneye çıkıp ödül alıyor olmamız da hepimiz için ayrı bir gurur kaynağı.

"İstanbul'da Karma Evlilikler" Belgeseli 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde!

9

Bölüm başkanımız Prof. Dr. Asker Kartarı’nın, BAP desteğinde gerçekleştirdiği “İstanbul’da Karma Evlilikler” başlıklı araştırma projesi çerçevesinde proje asistanı Ece Güneş Saadetyan’ın yönetmenliğinde hazırlanan “İstanbul’da Karma Evlilikler: İki Kalp Üç Kitap” adlı belgesel film,, Türkiye’nin en prestijli sineme organizasyonlarından biri olan 21. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali’nde gösterime girecek. Festival 10-17 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. İki Kalp Üç Kitap, bir kadın yönetmenin bir araştırma projesine dayalı olarak hazırladığı ilk belgesel film olarak izleyicilere sunulacak. Yönetmen Ece Güneş Saadetyan, 12 Mayıs 2018 Cumartesi günü belgesel filmin çekim öyküsünü anlatacak ve gösterimden sonra izleyicilerin sorularını yanıtlayacak.

Daha Mezun Olmadan Reklam Filmi Oldu!

Bir süredir Tribal Worldwide’da staj yapan son sınıf öğrencimiz Gözde, Ülker Hanımeller için yazdığı duygu dolu Anneler Günü reklamı, reklam veren tarafından çok beğenildi ve filmi çekildi, yayınlanmaya başladı.

10

Sektörde “Yazdığım senaryo keşke çekilse!” diye bekleyen bir çok reklam yazarı varken daha stajerken yazdığı filmle bunu başaran sevgili Gözde, anlaşılan sektörün yeni gözdesi olacak. Kendisini kutluyoruz.

Kitabını kap gel, Sektörün en iyileriyle buluş!

14 Mayıs Pazartesi 13.00-15.00 saatleri arasında Galata Salonu'nda buluşuyoruz. Üstelik Wanda Digital Kurucu Ortağı Burçak Günsev ve Cheil Worldwide Kreatif Direktörü Cihan Kavaklıpınarla!

11

 

A Awards Junior’dan gençlerimiz yine ödülle döndü. ÖDÜL VİTRİNİMİZDE YER KALMADI!

12

Açıkhava Reklamcılık Vakfı’nın düzenlediği A Awards Junior yarışmasında reklamveren Yapı Kredi Bankası’nın Mobil Bankacılık için istediği açıkhava kampanyasında KHAS Reklam Atölyesi, Fatmagül Bayraktaroğlu (Reklamcılık), Yaren Önder (Reklamcılık), Büşra Dursun (RTS), Yağmur Çoban’dan (PR) oluşan ekibiyle “En Yaratıcı Açıkhava Jüri Ödülü”nü kazandı. 14 Mayıs 2018 Pazartesi akşamı Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen törenle ödüllerini alan öğrencilerimiz henüz ikinci sınıfta. Gençlerimizi ve hocalarını kutluyor, KHAS Reklam Atölyesi’nin başarılarının devamını diliyoruz.
Ödüllü işimizi incelemek için : http://www.khastayiz.com/odullerimiz/2018/a-awards-junior-en-yaratici-acikhava-juri-odulu/

Son sınıf öğrencilerimiz VESTEL Pazarlama Ekibini kendilerine hayran bıraktılar.

2017’de Türkiye’nin en yaratıcı ve en etkili ajanslarından CONCEPT ajansla başlattığımız işbirliği sayesinde bu sene son sınıf öğrencilerimiz VESTEL’in pazarlama ekibi tarafından Eylül’de brieflendiler.

VESTEL için çok mecra çözümlü yaratıcı bir kampanya tasarlamaya önce marka stratejisi (konumlandırma) çalışmasıyla başladılar. Araştırma sonuçlarına göre altı değişik strateji geliştiren gençlerimiz ilk dönemin sonunda bu stratejileri Vestel Pazarlama Ekibi ve Concept Ajans Marka Ekibiyle paylaştılar. Ancak öncesinde sık sık ajansın strateji ekibiyle bir araya gelip süreci değerlendirdiler.
İkinci aşamada öğrencilerimiz ajansın kreatif ekibiyle, yaratıcılarıyla zaman zaman bir araya gelip buldukları kreatif fikirleri tartıştılar. Beyin fırtınası yaptılar. Sonuç olarak birbirinden yaratıcı, parlak altı iletişim kampanyasıyla 29 Mayıs Salı günü Vestel Pazarlama Ekibinin karşısına çıktılar.
Reklam filminden radyoya, ilandan açık havaya, dijital platformlardan sponsorluğa, ambient/gerilla’ya bir çok mecrada yaratıcı iş sunan öğrencilerimiz Vestel Pazarlama Ekibini kendilerine hayran bıraktılar. Vestel Pazarlama İletişim Grup Müdürü Feza Turunçoğlu Erim sunumlardaki bir çok yaratıcı fikrin hemen uygulanabilir olduğunu ve bu fikirleri değerlendirmeye alacaklarını belirtti.

Reklamcılık öğrencilerine Akdeniz'de bir kapı daha!

Reklamcılık öğrencileri için İspanya Madrid'deki Universidad Rey Juan Carlos ile Erasmus anlaşması yapıldı. Dönem planlarını gözden geçirmek için ideal bir fırsat.

13

Dolar ve Euro'nun tüm Avrupa planlarını suya düşürdüğü şu dönemde öğrencilerimize Batı Akdeniz'de bir kapı daha açtık! Rüya gibi bir otel, sıcak Akdeniz sularında keyifli tekne turl... Şaka şaka.
Reklamcılık öğrencileri için İspanya Madrid'deki Universidad Rey Juan Carlos ile Erasmus anlaşması yapıldı. Dönem planlarını gözden geçirmek için ideal bir fırsat.

Cannes’den LasVegas’a! Dünyayı fetheden öğrencimiz: MERT KOŞALAY

2014 mezunu Reklamcılık öğrencimiz Mert, sektöre girer girmez yaratıcı zekası ve çalışkanlığıyla önemli network ajanslarında kendine yer edindi.

14

2017’de yüzlerce genç reklamcı arasından seçilerek Türkiye’yi, Cannes Young Lions’da temsil etti. Şu anda 41?29! Grey Ajans’ta yaratıcı ekipte görev alan Mert, Avrupa’nın en saygın reklamcılık festivali London International Awards tarafından LIA Young Talent Education Program’a seçildi. 5 Ekim’de Las Vegas’a gidip programa katılacak olan Mert’i reklamcılık sektörü için kısa süre sayılabilecek bir zamanda başardıkları için kutluyoruz. Başarılarından bölümü daima haberdar ettiği ve bizlerle kurduğu gönül bağı için de kendisini teşekkür ediyoruz.

GOOGLE’da işe başlayan ilk Kadir Has Mezunu: Sena Yeniçeri

Daha okuldayken Aydın Doğan Genç İletişimciler ve A Awards Junior Yarışmalarından ödüller alan Reklam Atölyesinin parlak öğrencilerinden Sena Yeniçeri iki yıl önce mezun olmasına rağmen imkansızı başardı ve GOOGLE Türkiye’ye kabul edildi.

15

2016 mezunu Sena iki yıl boyunca sektörde önemli deneyimler kazandıktan sonra beş aşamalı zorlu mülakat görüşmelerinde verdiği yaratıcı, zeki, çözüm odaklı cevaplar sayesinde GOOGLE tarafından işe alındı. Şu anda yoğun bir eğitimden geçen Sena, GOOGLE’da çalışmanın en büyük hayali olduğunu söyledi. Reklamcılık Bölümü’ndeki eğitimi sırasında yüksek not ortalaması, kazandığı ödüller, hazırladığı portfolyo ve edindiği donanım sayesinde bu başarıyı yakalayan Sena’yı tebrik ediyoruz.
Reklamcılık mezunu gençlerin gözlerini global şirketlere dikmeye başlamaları, okurken kazandıkları deneyimlerin verdiği özgüven ve cesaretle kariyer planları yapmaları bizim için en büyük motivasyon. Sena özelinde bütün mezunlarımızı sevgiyle kucaklıyor hepsine başarılar diliyoruz.

Son beş yılın gurur tablosu:

Sektörün ihtiyaçlarına uygun ders programımız, Türkiye'nin en önemli reklamcılarıyla yakın bağlantılarımız, sektörle yaptığımız verimli işbirliklerimiz, Reklam Atölyemiz, katıldığımız yarışmalar, kazandığımız ödüller meyvelerini veriyor. Bölümden mezun olanlar sektöre girerken 1-0 önde başlıyor.

16

Mezunlarımız arasında sektörde aktif çalışanlardan kim nerede, hangi pozisyonda kariyer yapıyoru öğrenmek isteyenler için listemizi inceleyebilirsiniz. Tüm mezunlarımızın iş künyeleri yine yakında burada.

 • Alper Karan / Senior Copywriter - CheilWorldWide Reklam Ajansı
 • Andaç Alp / Marketing Specialist - HD İskender
 • Arden Karadayi / Owner - New Ecoway
 • Artuk Tektaş / Sales Manager - Volkswagen Türkiye
 • Atahan Yılmazer / Yapım Asistanı - KalaFilm
 • Atilla Öztürk / Videographer - Freelance
 • Aycan Halman / Sosyal Medya Yöneticisi - Hotelmarketing.Digital
 • Aysel Kumaşcuoğlu / Senior Content Specialist - ATV (Türkiye)
 • Batuhan Eren / Copywriter - ALICE BBDO
 • Betül Tahincioğlu / Business Development Manager - MediaCat
 • Buğra Kaan Süer / Co-Founder - UNION B
 • Burak Kesergen / Owner - Güzelce GIDA
 • Buse Çelen / Customer Representative - Medyabank
 • Buse Kaya / Research Assistant - Kadir Has Üniversitesi İletişim Fakültesi
 • Can Akalın / Copywriter - Sesli Harfler Reklam Ajansı
 • Can Aykan Mehdigil / Front Office Aganet - İntercontinental Hotel
 • Can Özaydınlı / Social Media Manager - Tribal İstanbul
 • Can Sarcan / Owner - Director at Filmisarcan
 • Cansu Dönmez / Research Assistant - Universität Bremen
 • Cem Dandul / Account Supervisor - Posterscope
 • Cem Ural / Copywriter - boomerang İstanbul
 • Ceylin Küçükkaya / Advertising Manager - Nar Proje A.Ş.
 • Çağrı Erdemir /Volunteer - OASE Berlin e.V.
 • Derya Özkara / Digital Communication Account Manager - 41!29?
 • Dila Atçı / Creative Strategist / MilkLab Media Ltd
 • Doğan Ertekin / Owner / Nüktedan Ajans
 • Duygu Eğrisöğüt / M.A. / Universität Bremen
 • Ebru Karaman / Senior Copywriter - Rabarba
 • Ebru Küçükerman / Social Media Menager - Modiki
 • Elif Can Acar / Copywriter - Smartis Interactive
 • Emre Kütük / Brand Executive - Concept
 • Emre Yağız Özyurtlu / Account Executive - Zenith Media
 • Eren Kılınç /Yüksek Lisans (Master) - Halkla İlişkiler/İmaj Yönetimi - Kadir Has Üniversitesi Derece Adı
 • Eray Cankır / Senior Copywriter - Rafineri
 • Erdi Gürel / Account Executive - Bersay Communications Consultancy
 • Erkan Batuk / CEO- GoPlay Basketball Academy
 • Fatih Dinçel / Strategic Planner / Proximity Istanbul
 • Fatih Emin sirkeci / Digital Marketing Specialist - Essa grup
 • Gökçe Tezdoğan / Copywriter - Vak'a
 • Göksel Öztürk /Marketing and Sales Representative -Otokoç Otomotiv
 • Gözde Keleş / Junior Copywriter - Tribal İstanbul
 • Gülşah Akbıyık / Müşteri İlişkileri Direktörü - Karpat
 • Gülşah Ergen / Account Manager - 41!29? Grey
 • Güneş Yeşilata / Car Sales Representative - At SS MOTORS Advertiser
 • Hacer Betül Yıldırım / Communication Account Director - KIMM Marketing
 • Hakan Balta / Gricreative - Designer
 • Hazal Kaya / Copywriter - Enüstkat
 • İlknur Çelik/ Account Executive - Pramit
 • İmge Hazal Uçar / Media Specialist - Sotka Ajans
 • İsmail Çobanoğlu /Copywriter - Visualizer - Freelance
 • İsmet Sağlamer / Director Assistant- BKM
 • İsmet Yasin Yıldırım / M.A. - Kadir Has Üniversitesi
 • Kaan Öztürk / Senior Copywriter - Kollektif Reklam Ajansı
 • Kasım Koç / Senior Copywriter - Youthworks
 • Kübra Uyanık / Account Manager - Brick
 • Mehmet Yıldırım / Salomon Running Suunto Supervisor - Olgarlar Group
 • Mehmet Faruk Gürer / Owner - Mefug Creative
 • Melih Kuzgunkaya /Marketing Communications Specialist - Borusan Holding
 • Meltem Aydaş / Human Resources - Representative Marsh McLennan Companies
 • Mustafa Sinan / Social Media Specialist - Krombera Reklam Ajansı
 • Natali Nurnur / Copywriter - Brick
 • Nedim Can Mekkiye / Senior Copywriter - Alaaddin Reklam Ajansı
 • Neriman Bekçi / Kurumsal İletişim ve Tanıtım etkinlik uzmanı - İbni Haldun Üniversitesi
 • Nihan Barlas / Araştırma görevlisi - Üsküdar Üniversitesi
 • Oğuzhan Ceylan / Sales Specialist - The Brick Toronto, Canada
 • Onur Aksu / Copywriter - Unilever
 • Onur tireng / Chobani Hamdi Ulukaya Girişimi Fellow / Chobani
 • Ozan Demirdelen/ Strateji Direktörlüğü - BCom Reklam Ajansı
 • Ozan Oral / Graphic and Web Designer - Konsepto Creative
 • Öykü Erdoğan / Turkish Airlines
 • Pelin Onural Öğretici / Digital Marketing Specialist - Multinet | UP
 • Ramazan Eliş / Product Manager- Vitringez.com
 • Semih Türkmen / Content Director - Verba Medya
 • Sena Yeniçeri / Marketing Specialist - Google
 • Senem Dalgıç /Copywriter - Alametifarika
 • Serap Erdoğan / Content Community Manager BCOM
 • Sinem Tazegül / Copywriter - Voden
 • Sinem Zor / Copywriter - Tam Otomatik
 • Yağız Kıraç / Art Director - Muse Network
 • Yigit Itmec / Copywriter - Done Agency
 • Yiğit Korkmaz / Owner - Fındıkzade Sauna
 • Zeynep Çakır / Media Coordinator - İftah İslami İlimler Akademisi

Sektör iyi reklamcıdan anlıyor: 30 yaş altı en yaratıcı 30 reklamcının ikisi bizim mezunumuz.

17

2013 mezunumuz Rafineri Ajans’da reklam yazarlığı yapan Eray Cankır ve 2015 mezunumuz Cheil Worldwide’da reklam yazarlığı yapan Alper Karan, sektör yöneticilerinin oylarıyla seçilen 30 yaş altı 30 yaratıcı reklamcı listesine girmeyi başardılar. Daha önce mezunlarımızdan Semih Türkmen, Doğukan Doğan’ınn girdiği bu listeye daha nice mezunumuzun girmesi dileğiyle.

Mezunumuz Kasım Koç’tan duygulandıran, gururlandıran ve kıskandıran bir iş!

Bazı reklamlar vardır, diğer reklamcıları kıskandırır. Bazı reklamlar vardır tüketicinin kalbini fetheder. Bazılarıysa bu ikisini birlikte yapar.

Mezunumuz Kasım Koç da çalıştığı ajansta ikisini birlikte yapan bir işe imza attı. Çok konuşulan ve fazlasıyla etkileşim alan Kiğılı 10 Kasım işini sizlerle paylaşmaktan gurur duyuyoruz. Bu gurura sebep olarak göğsümüzü kabartan mezunumuz Kasım Koç’a başarılarının devamını diliyoruz…
https://www.youtube.com/watch?v=Z1NV3O5x7nk

Bu Yıl da Elmaları Kadir Haslı Reklamcılar Topladı!

Reklamcılar Derneği tarafından bu yıl 30’uncusu düzenlenen Kristal Elma Yaratıcılık Festivali’nde Kadir Haslılar yine farkını ortaya koydu.

18

Türkiye’nin bu en köklü ve prestijli reklamcılık etkinliğinde, Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunları ve öğretim görevlilerinin hazırladığı kampanyalar toplam 29 ödülün sahibi oldu.
Bölümümüz öğretim görevlilerinden, Tribal Worldwide Ajans Başkanı ve Yaratıcı Yönetmeni Arda Erdik’in; Starbucks, THY ve Audi gibi dev markalar için hazırlamış olduğu kampanyalar 8 Kristal Elma, 3 Gümüş Elma ve 5 Bronz Elma ile ödüllendirildi.
2013 mezunlarımızdan Yiğit Durdağ’ın JWT/Manajans çatısı altında çalıştığı kampanyalar, 3 Gümüş Elma, 2 Bronz Elma ve 1 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Özel Ödülü’ne layık görüldü.
Tribal Worldwide’da hizmet veren 2016 mezunumuz Can Özaydınlı’nın Şok markası için hazırladığı kampanya, 2 Bronz Elma’nın sahibi oldu.
Son olarak, 2013 mezunlarımızdan Rafineri çalışanı Eray Çankır’ın, Turkcell için hazırladığı işler 3 Bronz Elma ve 2 Gümüş Elma kazandı.
Bu başarıyı elde eden ve elmaları toplayarak bizi gururlandıran tüm Kadir Haslıları tebrik ediyor, başarılarının çoğalarak devam etmesini diliyoruz.

Reklamcılık Bölümü Avrupa Birliği projesi REACH ile ortaklık kurdu

Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü, Avrupa Birliği projesi REACH konsorsiyumuna destekçi ortak olarak kabul edildi.

19

Katılım anlaşması Rektörümüz Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz tarafından imzalandı. Projenin amacı, Avrupa kültürünün korunmasına, yeniden kullanımına ve yönetimine daha geniş bir katılım sağlamak için kültürel mirasa erişimi yeniden tasarlamak olarak belirlenmiştir.
REACH konsorsiyumu, İngiltere, Çek Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Macaristan, İspanya olarak 6 AB ülkesinden ve 7 ortaktan oluşmaktadır. Projenin tanıtım faaliyetlerini üstlenecek olan Reklamcılık Bölümümüz bu seçkin disiplinlerarası proje ağının bir parçası olarak uluslararası platformda etkinlik gösterecektir.
Üniversitemiz ve Reklamcılık Bölümümüz hakkında projenin web sayfasında verilen bilgilere aşağıdaki bağlantıdan ulaşılabilir. https://www.reach-culture.eu/kadir-has-university

Reklamcılığı Mezunlarımızdan Dinledik

Stajyerlere ve junior adaylarına tavsiyeler veren mezunlarımız, sürekli talep etmemizi, işi beklemeden işi kovalamamızı, sabırlı olmamızı ve işi sevmemizi tavsiye ettiler.

20

Sektörün önde gelen ajanslarının yaratıcı departmanlarında çalışan mezunlarımız Youthworks’ten Kasım Koç, Alametifarika’dan Nazlı Senem Dalgıç, Punch BBDO’dan Batuhan Eren, Manajans/JWT’dan Semih Türkmen ve 4129Grey’den Mert Koşalay “Mezunlarımız Reklamcılığı Anlatıyor” panelimizde reklamcılık serüvenlerini anlattı İşi sevmenin öneminden bahseden mezunlarımız, eğer işi seversek sektörün bütün zorluklarına katlanabileceğimizi hatta bunların bizim için keyifli hale geleceğini söyledi.

Stajyerlereve junior adaylarına tavsiyeler veren mezunlarımız, sürekli talep etmemizi, işi beklemeden işi kovalamamızı, sabırlı olmamızı ve işi sevmemizi tavsiye ettiler.

Atölyede de sürekli aktif olmamızı öneren mezunlarımız atölyenin aslında bir ajans simülasyonu olduğundan, bizi sektörün zor, çalkantılı ve baskılı süreçlerine hazırlayan bir platform olduğundan bahsettiler ve Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümü mezunu olmanın farkını ve gururunu her zaman hissetiklerini belirttiler.

Mezunlarımız Reklamcılığı Anlatıyor panel serimizin ikincisinde yine mezunlarımızla buluştuk.

21

Reklamcılık harici sektörlerde de boy gösteren mezunlarımız, Kadir Has Üniversitesi Reklamcılık Bölümünde aldıkları eğitimin, turizmden iletişim danışmanlığına kadar farklı sektörlerde nasıl işlerine yaradığını bizlerle paylaştı. Bölümde ve atölyede aktif olmamız gerektiğini söyleyen mezunlarımız ayrıca Erasmus deneyimi yaşamamızı da tavsiye ettiler. Kendilerine teşekkür ediyor, kariyerlerinde başarılar diliyoruz.
Panelimizi kaçıranlar ve yeniden izlemek isterler için video linkimiz: https://goo.gl/6X2RBj

Ceyhun Atuf Kansu 100 yaşında!

22

Yazar, şair ve tıp doktoru Ceyhun Atuf Kansu’nun 100’üncü doğum günü anısına, 12 Mart Salı günü saat 14:00’de Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü D Blok Büyük Salon’da belgesel gösterimi yapılacak ve akabinde bir panel gerçekleşetirilecek.

Belgesel gösteriminden önce açılış konuşmasını Bölüm Başkanımız Prof. Dr. Asker Kartarı yapacak. Belgeselde, Ceyhun Atuf Kansu’nun kendi sesinden hayatı ve sanatı anlatılacak.
Belgeselin ardından Ceyhun Atuf Kansu’nun da içinde bulunduğu toplumcu şiir akımı konulu panelde; Ceyhun Atuf Kansu, Melih Cevdet Anday, Nâzım Hikmet ve konuklardan Ataol Behramoğlu’nun şiirleri üzerine konuşulacak. Panelin oturum başkanlığını, aynı zamanda bölüm hocalarımızdan olan şair ve yazar Haydar Ergülen yapacak.

Ödül Neredeyse Biz Oradayız!

ARVAK (Açık Hava Reklamcıları Vakfı) tarafından düzenlenen A Awards Açık Hava Reklamları Yarışması Junior Kategorisinde Türkiye İkincisi olduk.

23

Açıkhava Reklamcıları Vakfı’nın düzenlediği A Awards Junior Yarışması’nda, 4. sınıf öğrencilerimiz Dilara Kul, Su Solak ve Hüsnücan Güngör’den oluşan Kıyır Kıyır ekibimiz “Bu Treni Kaçırma” kampanyasıyla Türkiye 2.lik ödülüne layık görüldü. Öğrencilerimizi tebrik ediyoruz!
Öğrencilerimizin işine detaylıca bakmak için linkimizi ziyaret edebilirsiniz: http://bit.ly/2Ir4kXY

Kadir Haslı Genç Aslanlardan Birincilik!

2017 Reklamcılık Bölümü mezunumuz Tribal Reklam Yazarı Gözde Keleş, Young Lions yarışmasında ekip arkadaşıyla birlikte dijital dalda birinci oldu.

24

Başarılarıyla bizi gururlandıran öğrencilerimize bir yenisi daha eklendi! Daha önce de 2014 yılı mezunumuz Mert Koşalay yine dijital dalda 1.lik elde ederek göğsümüzü kabartmıştı. MezunumuzGözde Keleş’i tebrik ediyor, başarılarının devamını diliyoruz ve ekliyoruz: Kadir Has Reklamcılık Bölümü'nde başarı öyküleri bitmez!

BOŞ YOK! On öğrenci A101’e sunum yaptı. Onu da Concept Ajans’tan staj kazandı.

Türkiye’nin en yaratıcı ajanslarından olan Concept Ajans’la iki yıldır süren işbirliğimiz sayesinde son sınıf öğrencilerimiz Bitirme Projelerinde Concept Ajans’ın müşterisi olan A101 için çalıştılar.

25

Marka için 360 iletişim kampanyası hazırladılar. A101’in Pazarlama Ekibi, Concept Ajans’ın Yaratıcı Ekibi ve bölümün hocalarından oluşan büyük bir jüriye fikirlerini sundular. Kampanyaları o kadar çok beğenildi ki ikişer kişiden oluşan beş gruba da Concept Ajans tarafından staj teklif edildi.
Kısa bir staj sürecinin ardından öğrencilerimizin gösterdikleri performans üzerinden iş görüşmesi yapacak olan Concept Ajans, sunumlarda kullanılan yaratıcı fikirleri A101’in iletişim kampanyalarında değerlendirmek istediklerini de ifade etti.
On öğrencimizin biri hali hazırda Happy People Ajans’da reklam yazarı olarak çalışmaya başladığı için, diğer iki öğrencimiz 41!29?Grey ve TBWA ajanslarda staj yapmakta olduğu için geriye kalan yedi gencimiz önümüzdeki günlerde Concept Ajans’ta strateji ve kreatif departmanlarda staj yapmaya başlayacaklar. Hepsini tebrik ediyoruz. Başarılarının devamını diliyoruz.