Dekanın Mesajı

Yeni Nesil İletişimciler Mezun Ediyoruz.

İletişim, bilgi ve medya çağı diye tanımlanan büyük dönüşümün içindeyiz. Geleceğimiz ise bu dönüşümü nasıl gerçekleştireceğimize sıkı sıkıya bağlı bir durumda. Nitekim dünya genelinde son birkaç yıldır yaşananlar, iletişimin önemini bir kez daha ortaya koymuş durumda. Kadir Has İletişim Fakültesi, iletişim alanının teorik ve pratik yönelimlerinin nabzını tutan ve evrensel düzeyde bir eğitim vermeyi amaçlayan beş bölüme sahiptir: Halkla İlişkiler ve Tanıtım; Görsel İletişim Tasarımı; Reklamcılık; Radyo, Televizyon ve Sinema; Yeni Medya. Kısaca, iletişim sektörünün bütün alanları için varız ve ulusal-uluslararası düzeyde de iddialıyız.

Ders programlarımızı yenilerken, günümüzde bir iletişimcinin sahip olması gereken 360 derecelik entelektüel bakış açısı ve hayata geçirme becerisinin gerektirdiği bütün donanımı öğrencilerimize kazandırmayı amaç edindik. Uzmanlık derslerinin gerçekleştiği stüdyo ve laboratuvarlarımızı baştan aşağıya yeniledik.

Eğitim dilimiz, bir iletişimcinin olmazsa olmazı İngilizcedir; isteyenler için ayrıca ikinci bir dil öğrenme fırsatı da sunmaktayız.

Öğrencilerimiz, dünyanın farklı coğrafyalarından gelen öğrencilerle birlikte aldıkları derslerde ve uygulama birimlerinde birlikte düşünüp tartışma, projeler üretme, sektör deneyimi edinme, ikili anlaşmalar içinde olduğumuz dünya üniversitelerinde yeni deneyimler kazanma şansını kolaylıkla yakalamaktadırlar. Gerekli koşulları sağladıkları takdirde, son yıllarını İngiliz Coventry Üniversitesi’nde tamamlayarak çift diploma ile mezun olabilmektedirler. Ayrıca Çift Anadal veya Yandal öğrenimi de görülebilmektedir. Bazı bölümlerimizde (YM, RTS ve HİT), edindikleri derinlemesine uzmanlıkları kanıtlayan sertifikaları, diplomalarının yanına ekleyebilmektedirler.

Özetle, KHAS İletişim Fakültesi’nden, hızla dönüşen iletişim ortamının gerektirdiği, entelektüel birikim, beceri, yönetişim ve girişimcilik yeteneklerine sahip yeni nesil iletişimciler mezun etmeyi kendimize misyon edindik.

Herbiri, dünyaca alanında tanınmış üniversitelerden mezun öğretim elemanlarımızla birlikte öğrencilerimize kendilerini özgürce geliştirebilecekleri bir akademik ortam sunuyor ve yeni nesi iletişimci adaylarını aramızda görmekten büyük bir mutluluk duyacağımızı özellikle belirtmek isteriz...

Saygılarımızla…