Dekanın Mesajı

Prof. Dr. Sondan Durakanoğlu FeyizYeni Nesil İletişimciler Mezun Ediyoruz.

İletişim, Bilgi, Medya Çağı diye tanımlanan büyük dönüşümün içindeyiz ve geleceğimiz bu dönüşümü nasıl gerçekleştireceğimize sıkı sıkıya bağlı. Kadir Has İletişim Fakültesi olarak iletişim alanının teorik ve pratik yönelimlerinin nabzını tutan bir eğitim vermek amaçlı beş bölüme sahibiz: Halkla İlişkiler ve Tanıtım; İletişim Tasarım; Reklamcılık; Radyo, Televizyon ve Sinema; Yeni Medya.

Kısaca, iletişim sektörünün bütün alanları için varız ve iddialıyız.

Yenilenen ders programlarımızı günümüzde  bir iletişimcinin sahip olması gereken 360 derecelik entellektüel bakış açısı ve hayata geçirme becerisinin gerektirdiği, bütün donanımı öğrencilerimize kazandıracak şekilde, tasarladık. Uzmanlık derslerinin gerçekleştiği stüdyo ve lab’lerimizi de baştan aşağıya yeniledik.

Eğitim dilimiz bir iletişimcinin bilmemesi artık kabul edilemez olan, İngilizce ve tabi isteyenler için ikinci bir dil öğrenme fırsatı da var.

Öğrencilerimiz, dünyanın farklı coğrafyalarından gelen öğrencilerle birlikte aldıkları derslerde ve uygulama birimlerinde, birlikte düşünüp tartışıyorlar, projeler üretip, sektör deneyimi ediniyorlar, İkili anlaşmalar içinde olduğumuz dünya üniversitelerinde yeni deneyimler kazanıyorlar. Gerekli koşulları sağladıkları takdirde, son yıllarını İngiltere’de Coventry Üniversitesi’nde tamamlayarak çift diploma ile mezun olabiliyorlar. Ayrıca Çift Anadal veya Yandal eğitimi de alabiliyorlar. Bazı bölümlerimizde ise (YMRTS ve HİT) edindikleri derinlemesine uzmanlıkları kanıtlayan sertifikaları, diplomalarının yanına ekleyebiliyorlar.

Özetle, KHAS İletişim Fakültesi’nden, hızla dönüşen iletişim ortamının gerektirdiği, entellektüel birikim, beceri, yönetişim ve girişimcilik yeteneklerine sahip yeni nesil iletişimciler mezun ediyoruz.

Herbiri alanında tanınmış üniversitelerden mezun öğretim elemanlarımızla birlikte öğrencilerimize özgürce kendilerini geliştirebilecekleri bir akademik ortam sunuyor ve onları aramıza bekliyoruz.