PR Atölyesi

Halkla İlişkiler ve Tanıtım öğrencilerine dersler veya sektör temsilcisi gerçek müşterilerle ilişkiler çerçevesinde kendilerini gelecekteki mesleklerine hazırlamak üzere ders ve ders dışı zamanlarını da geçirebilecekleri bir çalışma alanı sunuyor. Burada özellikle üçüncü sınıfa geçerken yapılan bir tercihle belirleyecekleri siyasal iletişim ve kurumsal iletişim patikalarından birisinde uzmanlaşmak üzere seçecekleri derslerle ilgili üretimleri kavramsallaştırıyor, geliştiriyor, tartışıyor ve sunuyorlar. Böylelikle, gerçekleştirdikleri çeşitli projelerden oluşan ve sektöre girerken kendilerine çok yardımı olacak bir portfolyoya sahip oluyorlar, alanlarındaki iletişim yarışmalarına katılarak, gerçek müşterilerle buluşarak  profesyonel yaşamın getireceklerini daha öğrenciyken deneyimleme imkanı ediniyorlar. Halkla İlişkiler mesleğinin ilk heyecanlarını ediniyorlar.

Reklam Atölyesi

Öğrencilerimizin ders dışı zamanlarının büyük bir kısmını Reklamcılık Atölyesinde geçiriyor. Sektöre girmeden sektör deneyimi yaşamak, daha öğrenciyken Türkiye’nin en büyük reklamverenlerinden brief almak, gerçek bir marka için yaratıcı çözümler bulmak, çok farklı kafadan gençlerle bir araya gelip birlikte çalışmak ve bütün bunları yaparken çok eğlenmek isteyen herkese atölyenin kapıları sonuna kadar açık. Bu muhteşem ortamda birlikte çalışmalar üreten öğrenciler ise ödüllere doymuyor.

Yeni Medya Lab

Yeni Medya Laboratuvarını, yeni medya alanında çalışan uzmanlar, öğretim elemanları ve yeni nesil iletişimciler olmayı hedefleyen öğrencilerimizi bir araya getirmek üzere tasarladık. Amacımız bu buluşmalar ile öğrencilerimize beraberce fikir, içerik ve proje üretme ve bunları hayata geçirme fırsatı sağlamak. Lab dijital ortamdaki yenilikleri takip eden ve farklı formatlarda içerik geliştirebilmeye olanak sağlayan teknolojik altyapı ile donatılmış durumda. Öğrencilerimiz burada, seçtikleri uzmanlık alanına göre, yeni nesil teknoloji araçlarını kullanarak örneğin çoklu-ortam haberciliği yapabiliyorlar. Cibali Postası ve Panorama dergisi gibi üniversitemizin yayınlarına basılı ve dijital içerik üretiyorlar. İnternet ortamında mevcut bütün platformlar, sosyal medya vb. için ürettikleri içerikleri paylaşıyorlar, mobil uygulama ve tasarımlar geliştiriyorlar. Böylelikle, ürettikleri projelerden oluşan bir portfolyo geliştirme fırsatına sahip olurken, yeni iş modellerine hazır, kendi iş modellerini hayata geçirebilecek girişimcilik özgüvenine sahip mezunlar olarak, iş hayatına atılıyorlar.

Design Lab

Tasarım laboratuvarımız yeni nesil görsel iletişim tasarımı araçlarını kullanarak, internetten mobil cihazlara, televizyondan sinemaya kadar her türlü medya ortamında iletişimin tasarımını yapabilen mezunlarımızın, öğrendiklerini pratiğe dökebilecekleri şekilde tasarlandı. Ara Yüzü Tasarımı, Etkileşim Tasarımı, Hareketli Grafik Tasarımı, Üç Boyutlu Dijital Tasarım, Mobil Uygulama Tasarımı, Servis Tasarımı, Web Tasarımı, Veri Görselleştirmesi, Oyun ve Siber Oyun Tasarımı, Video Üretimi, Tipografi, Fotoğraf, İllüstrasyon ve Animasyon gibi yaratıcı alanlarda üretim yapılan dersler bu laboratuvarda işleniyor. Öğrencilerimiz dört yıl içinde üretecekleri tasarım çalışmalarını sürekli güncellenen ve yenilenen ekipman ile burada gerçekleştiriyor. Ders dışı saatlerde de kullanılan mekan, geniş bir yelpazede kuramsal ve uygulamalı çalışmaları gerçekleştirme, problem çözme ve nihayetinde de bütünsel bir biçimde tasarım yapabilme becerisi kazandırıyor. Design Lab’de aynı zamanda, sektörün öncüleri tarafından öğrencilerimize yönelik atölye çalışmaları düzenleniyor. Laboratuvarımızda, bölüm derslerinin gereği başlıca Adobe CC olmak üzere, tasarım ve animasyon programlarını çalıştıran Apple bilgisayarlar, çizim ve tasarım yapmak için tabletler, yazıcı, tarayıcı, ses sistemi ve projeksiyon bulunuyor.

Radyo, Televizyon ve Sinema Stüdyosu

RTS Stüdyosu, yenilenen ve gelişen ekipmanlarıyla birlikte öğrencilere derslerinde ve kişisel projelerinde teknik malzeme ve çekim mekanı sağlıyor. Birinci sınıftaki uygulamalı derslerden başlayıp, mezun olana kadar, öğrencilerimiz ışık bilgisi, çekim teknikleri, fotoğraf atölyeleri, greenbox (yeşil perde) kullanımı, senaryo yazım teknikleri gibi konulardaki ders ve çalışmaları stüdyoda gerçekleştiriyorlar. Teknolojinin gelişim sürecini yakından takip eden stüdyomuz Blackmagic Design, Canon, Sony, Panasonic, Apple, Tascam, Rode, Arri gibi markaların cihazlarıyla donatılmış durumda. Ayrıca stüdyoya bağlı kurgu odasında öğrencilerin projelerini tamamlayabileceği Adobe Creative donanımlı Macintosh bilgisayar laboratuvarı bulunuyor.