COMM Talks: Ahmet Öğüt

8 Ocak 2024
15:00 - 16:30
D Blok Sinema-B

İletişim Fakültemizin düzenlediği COMM Talks serisinin 8 Ocak Pazartesi günkü konuğu, Ahmet Öğüt olacak. Öğüt’ün “Devamlılık” başlıklı konuşmasına tüm ilgililer davetlidir.

Etkinlik Kayıt Formu: https://bit.ly/3GUAUO3

Konuşmacı Hakkında: 2007-2008 yıllarında Amsterdam’da, Rijksakademie van Beeldende Kunsten’da iki yıllık misafir sanatçı programına katıldı. Ahmet Öğüt, aynı zamanda interdisipliner bir anlayışla çağdaş sanatı, gündelik hayatın pratikleriyle birleştiren; kamusal alana ufak müdahalelerde bulunan, mikro kaotik alanlar açan, izleyiciyi de çalışmalarına dâhil eden interaktif bir sanatçıdır.

Öğüt, Sidney’de Artspace Visual Arts Centre, Berkeley Sanat Müzesi, Pasifik Film Arşivi BAM/PFA’nin MATRIX Programı ve Kunsthalle Basel’de solo sergileriyle yer aldı. Dünyanın en prestijli sanat etkinliklerinden biri olan Venedik Bienali’nde 2009’da Türkiye’yi temsil eden iki sanatçıdan biri oldu. Performa 09, 3. Görsel Sanat ve Performans Bienali, 5. Berlin Bienali ve 9. Uluslararası İstanbul Bienali, katıldığı grup sergileri arasında yer alıyor.

Ahmet Öğüt, çalışmalarını Amsterdam, Berlin ve İstanbul’da sürdürmektedir.

COMM Talks: Josh Carney