RTS Öğrencimiz Fırat Özeler’in “Kavur” Belgeseline Yeni Ödüller

5 Temmuz 2023

Radyo, Televizyon ve Sinema Bölümü 4. sınıf öğrencimiz Fırat Özeler‘in 52. Rotterdam Uluslararası Film Festivali’nin “Cinema Regained” programı kapsamında dünya prömiyerini yapan Kavur adlı belgesel filmi, ulusal ve uluslararası festivallerden ödüllerle dönmeye devam ediyor.

42. İstanbul Film Festivali Ulusal Belgesel Film Yarışması’nda Finalist olan belgesel, 24. Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali‘nde En İyi Film Ödülü’nü kazandı. Documentarist 16. İstanbul Belgesel Günleri‘nde En İyi Ses Tasarımı Ödülü’nü alan yapım, son olarak 21. Ischia Film Festivali‘nin “Location Denied” yarışmasının jürisi tarafından Mansiyon Ödülü’ne layık görüldü.

“Kavur” belgeseli, “Anayurt Oteli”, “Gece Yolculuğu”, “Gizli Yüz” ve “Akrebin Yolculuğu” gibi pek çok filmi ile Türk sinemasının en önemli isimlerinden olan yönetmen ve senarist Ömer Kavur’u odağına alıyor.

Fırat ile Rotterdam öncesi yaptığımız söyleşiyi, şu linkten okuyabilirsiniz. Belgesel ile ilgili gelişmeleri https://www.instagram.com/kavurmovie/ linkinden takip edebilirsiniz.

Öğrencimiz Fırat’ı kutluyor, kendisinin ve “Kavur”un başarılarının devamını diliyoruz.

KavurYön. Fırat Özeler, 89′, Türkiye, 2023