KHAS’tan Akademisyenler Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesinde 

10 Ekim 2023

Stanford Üniversitesi’nden araştırmacıların her yıl SCOPUS indeks veri tabanında bulunan veriler doğrultusunda hazırladığı “Dünyanın En Etkili Bilim İnsanları Listesi” 2022 yılı sonuçları açıklandı.

2022 yılı sonuna dek “Kariyer Boyu Etki” ve 2022 yılı için “Yıllık Etki” olarak hazırlanan listenin oluşturulmasında; toplam atıf sayısı, patent sayısı, h-indeks, hm-indeks, makale sayısı ve nitelikli yayın sayısı gibi uluslararası kriterler kullanıldı.

22 bilimsel alan ve 176 alt alanda çalışmalarını sürdüren, dünya çapında 200 bini aşkın bilim insanının yer aldığı listenin “Kariyer Boyu Etki” kategorisinde Üniversitemizin Rektör Yardımcısı ve Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. A. Nihat Berker, İletişim Fakültemizin Dekanı Prof. Dr. Metin Kozak, Moleküler Biyoloji ve Genetik Bölümümüzden Emeritus Prof. Dr. M. Önder Pekcan, Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümümüzden Emeritus Prof. Dr. Erdal Panayırcı, Endüstri Mühendisliği Bölümümüzden Prof. Dr. Volkan Ediger ile Bilgisayar Mühendisliği Bölümümüzden Doç. Dr. Nima Jafari Navimipour yer aldı.

2022 yılı için “Yıllık Etki” kategorisindeki etkili isimler arasında ise Üniversitemiz akademisyenleri Prof. Dr. Metin Kozak, Prof. Dr. Erdal Panayırcı, Prof. Dr. Volkan Ediger, Doç. Dr. Nima Jafari Navimipour ile Bilgisayar Mühendisliği Doktora Sonrası Araştırmacı Seyed Sajad Ahmadpour bulunuyor.

Akademisyenlerimizi ve araştırmacımızı tebrik ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz.

Detaylı bilgi için: https://elsevier.digitalcommonsdata.com/datasets/btchxktzyw/6