TÜBİTAK ARDEB 1001 Programından KHAS’a 3 Yeni Proje Desteği

3 Ağustos 2022

TÜBİTAK ARDEB 1001 Programı 2022 yılı 1. dönemine üniversitemizden başvurduğumuz araştırma projesinden 3 tanesi desteklenmeye hak kazanmış, 1 tanesinin ise bir sonraki dönemi beklemeden başvuru yapabilmesine karar verilmiştir.

2022 yılı 1. döneminde sunulan projeler için Türkiye genelinde destek oranı %16,5 iken, üniversitemizde bu oran %42,8 olmuştur.   

Projeleri desteklenen hocalarımız Doç. Dr. Suncem Koçer Çamurdan, Doç. Dr. Nima Jafari Navimipour ve Dr. Öğr. Üyesi Durul Ulutan’ı tebrik eder, (G)eliştirilebilir puanı alan Dr. Öğr. Üyesi Nuray Söğünmez Erdoğan’a da bir sonraki başvurusunda başarılar dileriz.   

Desteklenen proje bilgileri aşağıdaki gibidir:  

Mekatronik Mühendisliği bölümünden Dr. Öğr. Üyesi Durul Ulutan yürütücülüğünde “Nikel-Bazlı Alaşımların Talaşlı İmalatında Takım Serbest Yüzey Aşınmasının Kesme Kuvveti İle İç İçe Geçmiş Olarak Stokastik Modellenmesi” başlıklı 1001 projesi.  

Halkla İlişkiler ve Tanıtım bölümünden Doç. Dr. Suncem Koçer Çamurdan yürütücülüğünde “Medya Kullanıcılarının Gözünden Türkiye’de Yanlış Bilgi ve Yanlış Bilgi Karşısında Dayanıklılık” başlıklı 1001 projesi.  

Bilgisayar Mühendisliği bölümünden Doç. Dr. Nima Jafari Navimipour yürütücülüğünde “The Development of Ultra-Efficient and Fault-Tolerant Nano-Scale Digital Circuits for Quantum Computing” başlıklı 1001 projesinde Prof. Dr. Feza Kerestecioğlu da Araştırmacı olarak yer almaktadır.   

 

Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.